korfbol savez srbije
Ministarstvo omladine i sporta

Prvenstvo Srbije u korfbolu 2014

U prvenstvenoj sezoni 2014. godine korfbol klub „Beograd“ osvojio je po četvrti put titulu šampiona, od 2006. godine od kada se održavaju seniorska korfbol prvenstva Srbije.

Plej of takmičenje

Objavljeno: ponedeljak, 29. jun. 2014.
Play Off 1.utakmica Konačan rezultat Poluvreme
Beograd - Zemun 10 : 19 4 : 13
KK Beograd:
Maja Vujičić (1), Jelena Janković kap. (3), Nadežda Petković (1) (od 26 min.), Bojana Janković (1), Mirjana Milivojević, Filip Popović (2), Filip Garić (2), Uroš Čorbić , Davor Pejović i Milan Batas Bjelić (od 19 min.).
KK Zemun:
Kristina Savanović kap. (2), Marina Kovijanić (2), Sanja Todorovska (3), Milena Ignjatijević (1), Miloš Ignjatović (5), Marko Nikolić (2), Darko Milanović , Marko Jokić (4) i Miodrag Ristić (od  48 min), Mloš Đorđević i Nemanja Babić.
I ove godine u plej of takmičenju KK „Beograd“ je imao za protivnika ekipu KK „Zemun“ i kao prethodnih godina da samog kraja je bilo neizvesno. Imajući u vidu da se za prvaka države bore dve ekipe koje zauzimaju prva dva mesta nakon regularnog dela šampionata i da su mu potrebne dve pobede za osvajanje titule, upravo se to desilo i ove godine.

Nakon odlične igre KK „Zemun“ u prvoj utakmici koju je dobio ubedljivo sa 19:10, KK „Beograd“ je u narednoj utakmici pobedio sa 19:17. U odlučujućoj, trećoj utakmici koja je odlučivala šampiona, KK „Beograd“ je nakon početnog vođstva 3:2 u 8 minutu utakmice pao u igri što su protivnici iskoristili da bi u 17 minutu poveli sa čak 10:6.

Na poliuvremenu rezultat je glasio  12:10 za KK „Zemun“. Drugo poluvreme je proteklo u dosta izjednačenoj igri da bi se tek od 34 minuta i izjednačenja 13:13, KK „Beograd“  pogotcima Filipa Garića izborio za konačnu pobedu - 17:15.
Najbolji strelci šampionata su umeđu ženama Sanja Todorovska (Zemun) sa 32 pogodaka, za kojom slede Jelena Janković (Beograd) sa 31 pogodkom i Maja Vujičić (Beograd) sa 15 pogodaka.

U muškoj konkurenciji i ove godine najuspešniji je bio Miloš Ignjatović (Zemun) sa 38 pogodaka, a za njim slede Filip Garić (Beograd) sa 19 i Uroš Čorbić (Beograd) i Darko Milanović (Zemun) sa po 18 pogodaka.

Kompletnu listu strelaca možete preuzeti ovde.